Matematyka.

O tym, że matematyka jest moją pasją pisałam ostatnio – w artykule Matematyka w Biznesie. Ale nie zawsze pałałam taką miłością do matematyki czy innych przedmiotów ścisłych 😉 Nawet teraz – obroniłam magistra w lipcu 2015 roku i potrzebowałam prawie roku przerwy, żeby zacząć poważnie myśleć o powrocie do matematyki 🙂

Zawsze lubiłam liczyć, wiedzieć w jaki sposób znaleźć rozwiązanie ale zdarzało się, że nie lubiłam fizyki czy matematyki tylko przez podejście nauczyciela. Jeśli miałaś pecha i przez cały okres szkolny trafiałaś na kiepskich nauczycieli – pewnie nienawidzisz matmy – i ja to rozumiem.

W liceum byłam w klasie językowej – 33 dziewczyny i 6 chłopaków (zdecydowana większość wręcz analfabeci nauk ścisłych). Przez rok nauczyciel fizyki co tydzień wchodząc do klasy, wygłaszał swoje litanie – znowu ta beznadziejna babska klasa, przecież baby to się tylko do garów nadają a nie do fizyki…

To jeszcze nic. Oczywiście zdarzało mi się (często) znać odpowiedzi na zadawane pytania. Mogłam odpowiedzieć, wykrzyczeć, wejść na ławkę i drzeć się ile sił w płucach – nauczyciel cały czas to ignorował i mamrał jakie to kobiety są beznadziejne. Ale wystarczyło, żeby któryś z kolegów powtórzył moje słowa i już był uśmiech od ucha do ucha – i zdanie – no w końcu jakiś facet w tej bezmyślnej klasie.

Możesz zmienić Swoje podejście do matematyki.

Ale to wcale nie znaczy, że nie możesz zrozumieć podstaw – szczególnie jeśli prowadzisz własny biznes – bo one mogą bardzo ułatwić Ci zarządzanie firmą. Mówiąc o podstawach mam na myśli prawdziwe podstawy – niewymagające specjalistycznej wiedzy z księgowości czy zarządzania.

Darmowy Kurs on-line Matematyka w Biznesie.

Z myślą o moich znajomych, które często pytają o różne sprawy związane z matematyką w ich firmach oraz o wszystkich Kobietach, które prowadzą lub chcą prowadzić Swój biznes – stworzyłam darmowy kurs on-line. Nie znajdziesz w nim pewnie odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania – 5 dni to zdecydowanie za mało.

Znajdziesz w nim wskazówki, objaśnienia i przykładowe obliczenia, które pomogą Ci w prowadzeniu Twojej firmy. Zajmiemy się podliczaniem kosztów, uwzględnianiem ich w prognozowaniu działań i ustalaniu cen, zarządzaniem przepływem pieniężnym oraz kontem bankowym.

Jeśli nie wiesz jak się za te sprawy zabrać, chciałabyś poznać inny punkt widzenia, albo dopiero myślisz o założeniu firmy – zapraszam. Wystarczy, że uzupełnisz Swoje dane w okienku pod wpisem 🙂