Czy zdajesz Sobie sprawę jak to, co myślisz wpływa na Twoje życie?

No więc powiedz mi co myślisz o Sobie? Jesteś pewna siebie, wykształcona, odważna, lubisz osiągać założone cele? Jesteś świadoma Swoich mocnych stron? A może myślisz, że nic w życiu Ci nie wychodzi? Jakie to ma znaczenie? Ma i to bardzo duże. Jeśli myślisz, że stać Cię na więcej niż to co obecnie posiadasz, pewnie zaczniesz walczyć o to, by w przyszłości to osiągnąć.

Jeśli natomiast uważasz, że i tak nic więcej nie osiągniesz, to nie dość, że nie ruszysz z miejsca i nie zaczniesz dążyć do spełnienia marzeń i lepszego życia, ale jeszcze znajdziesz z tysiąc wymówek, dlaczego tak się stało. A co gorsza, większość tych wymówek będzie mówiła o tym, że to nie Twoja wina. Może i nie Twoja wina ale zasługa też nie!

Bo co z tego, że nie skończyłaś jakiegoś kursu – skoro nie robisz nic, aby ukończyć go w najbliższej przyszłości. Jeśli posiadanie certyfikatu ukończenia go jest jedyną możliwością na poprawę w jakimś aspekcie Twojego życia – to nie jest ważne to, że do tej pory nie miałaś okazji czy możliwości, ważne jest czy dzisiaj, jutro albo za tydzień zrobisz wszystko, aby stworzyć Sobie taką możliwość.

 

Pamiętasz co myślałaś w przeszłości?

Przypomnij Sobie czasy szkolne. Jak to było, gdy szłaś na lekcje nieprzygotowana? Byłaś pewna, że zostaniesz zapytana z materiału, którego nie znasz. A może byłaś przekonana, że uda Ci się przetrwać lekcję bez wywołania do odpowiedzi? Jak mijały takie lekcje?

Jeśli bałaś się, że zostaniesz zapytana mogłaś podświadomie unikać kontaktu wzrokowego z nauczycielem, dziwnie chować się w Swojej ławce i zrobić jeszcze tysiąc innych rzeczy, które zamiast odwrócić uwagę nauczyciela od Ciebie, będą wręcz krzyczały do niego, że coś jest nie tak.

I tu z pewnością dużo zależało od Twoich relacji z danym nauczycielem. Bo jeśli nauczyciel Cie lubił i nie chciał Ci robić problemów – mógł zignorować sygnały o Twoim nieprzygotowaniu. Gorzej jeśli nie pałał do Ciebie zbytnią sympatią i tylko czekał na taki moment – sama spotkałam na swojej szkolnej ścieżce i jednych i drugich.

Twoje myśli wysyłają sygnały do otoczenia używając Twojego ciała – często jesteś tego zupełnie nieświadoma. Dlatego warto myśleć dokładnie to, co chcemy zakomunikować ludziom wokoło – i nie ważne czy w tej chwili jest to zupełnie zgodne z prawdą. Możesz przed spotkaniem o pracę wmawiać Sobie, że jesteś najlepszą kandydatką na to stanowisko – tylko po to, aby przyjąć postawę pewną siebie.

Dzięki temu będziesz swobodniej odpowiadała na pytania, logiczniej układała zdania. Przekonanie własnej podświadomości do tego, że masz rację potrafi działać cuda! Spróbuj a szybko się o tym przekonasz.

 

Co myślisz o Swojej przyszłości?

Czy myśląc o przyszłości – wyobrażasz Sobie Siebie rozwijającą Swoje pasje, zarabiającą taką sumę jaką tylko chcesz? A może widzisz przyszłość jako stawianie czoła wielu przeciwnościom – nieodpowiednia praca za zbyt niskie wynagrodzenie, ciągłe problemy, jak rachunki do zapłacenia i inne wydatki.

Czy widzisz Siebie na wakacjach Swoich marzeń a może jesteś przekonana, że te wakacje właśnie w sferze marzeń pozostaną? Zapamiętaj – przyciągamy to, o czym myślimy! Jeśli cały czas jesteś przekonana, że nadchodzący dzień przyniesie po prostu kolejne problemy, to tak będzie. W najgorszym wypadku będziesz szukać tych problemów, w każdej rzeczy, która nie pójdzie po Twojej myśli. Zamiast szukać rozwiązania będziesz skupiać się na tym, że masz problem.

Jeśli natomiast widzisz Swoją przyszłość – jako życie z marzeń – to będziesz o nią walczyć. Nie znaczy to wcale, że wystarczy pomyśleć, a za tydzień wszystko zacznie układać się po Twojej myśli. Ale samo pozytywne nastawienie spowoduję, że zamiast koncentrować się na przeciwnościach i niepowodzeniach – będziesz szukała rozwiązań.

Jeśli wierzysz w Siebie i to, że możesz osiągnąć wszystko czego pragniesz, sprawisz, że rzeczywiście to wszystko będzie w zasięgu Twojej ręki.

Ale wymaga to sporo pracy i wysiłku – nie tylko fizycznego (nauki, pracy, wyrzeczeń) ale przede wszystkim umysłowego. Aby to wszystko było możliwe – pierwszym krokiem jest zmiana Twojego nastawienia, zmiana myśli. Zamieniasz wszystkie nie mogę, nie potrafię, nie dam rady na MOGĘ, ZROBIĘ TO, NAUCZĘ SIĘ.

A potem ta łatwiejsza część, czyli działanie, osiąganie sukcesów i realizacja marzeń. Pamiętaj możesz wszystko, musisz jedynie bardzo mocno w to uwierzyć!

A TY CO O SOBIE MYŚLISZ?

ZOSTAŃ ZE MNĄ W KONTAKCIE – DOŁĄCZ DO LISTÓW BOGATYCH MYŚLI

DOŁĄCZ DO GRUPY – BOGATE MYŚLI NA DRODZE DO WOLNOŚCI FINANSOWEJ