Edytor drag and drop

Jednym z narzędzi dostępnych do tworzenia wiadomości email w MailerLite jest edytor drag and drop. Jak sama nazwa wskazuje składa się on z różnych elementów, które po złapaniu kursorem przesuwamy do treści maila i Jednym w wybranym miejscu.

Elementy edytora drag and drop

Edytor drag and drop składa się z 3 części. Centralną z nich jest podgląd tworzonego maila – to tu dodajemy różne bloki treści i je dopasowujemy do naszych potrzeb. Po prawej stronie są ogólne ustawienia edytora, a po lewej lista bloków jakie możemy użyć do tworzenia wiadomości.

 
 

Ustawienia ogólne edytora drag and drop

Po prawej stronie znajdują się ogólne ustawienia edytora. Możemy tutaj wybrać fonty, które będą obowiązywały w poszczególnych elementach – tytule, samej treści czy choćby linkach.

Ustawiamy tutaj kolory najważniejszych elementów, wielkość czcionki w poszczególnych blokach, jak choćby tytule czy głównej treści maila. Jeżeli ustawimy tu wszystko, nie będziemy potem musiały edytować każdego poszczególnego bloku, którego będziemy używać do tworzenia treści – automatycznie będzie on korzystał z wybranych przez nas ustawień.

 
 

Bloki treści wiadomości

Po lewej stronie podkładu maila znajdują się poszczególne bloki, z których będziemy tworzyć nasza wiadomość. Każdy blok będzie odpowiednio sformatowany, choć oczywiście możemy te ustawienia indywidualnie zmieniać.

Na przykład, jeśli w ustawieniach ogólnych edytora wybrałaś dla wszystkich przycisków obowiązujący kolor różowy, ale planujesz wrzucić 3 przyciski jeden pod drugim i chciałabyś, aby jeden z nich się wyróżniał, po dodaniu bloku przycisku i zaznaczeniu go możesz indywidualnie zmienić jego ustawienia – rozwinie się lista ustawień po prawej stronie.

 
 

Podgląd maila w edytorze drag and drop

Przejdziemy teraz do podglądu maila, czyli centralnej części edytora. Wrzucamy tutaj wszystkie wybrane z listy po lewej stronie elementy. Możemy je oczywiście dowolnie zamieniać kolejnością aż osiągniemy oczekiwany efekt. Jeżeli nie chcemy żadnego bloku indywidualnie edytować, wystarczy że wstawimy przygotowana wcześniej treść, dodamy linki, odnośniki czy zdjęcia i nasz newsletter jest gotowy.

 

CZY ZNAŁAŚ WCZEŚNIEJ WSZYSTKIE ELEMENTY TEGO EDYTORA?

 

 

Marlena Puchalska-Zaguła

 

Cześć, jestem Marlena. Uwielbiam się uczyć i pewnie dlatego mam dwa tytuły magistra.

Pomagam przedsiębiorczym Kobietom stworzyć newsletter w MailerLite i oswoić programy i narzędzia przydatne w prowadzeniu biznesu w sieci.

Rozgość się proszę, a jeśli jesteś tu pierwszy raz, warto zacząć tutaj.