Czy czytasz newslettery? 

Jak często zapisujesz się na różne newslettery a jak często rzeczywiście je czytasz!? Ja czasem wręcz nie się otworzyć maila. 

Dlaczego więc zapisujemy się do kolejnych newsletterów?

Wszyscy kuszą nas swoimi lead magnetami, dostajemy prawie za darmo – bo w końcu za adres email informacje których potrzebujemy. Rozdajemy więc bardziej lub mniej chętnie ten nasz adres, a potem zostajemy zapodaj lawiną wiadomości.
 
Wpisujemy się z tych list, zapisujemy ponownie gdy czegoś potrzebujemy. Choć oczywiście zdarzają się takie newslettery, które regularnie czytamy.
 
Zastanawiałaś się kiedyś co je wyróżnia? Co takiego sprawia, że chętnie czytasz każdą lub prawie każdą wiadomość od jakiejś osoby. Jest to sympatią do tej osoby, a może coś co znajdujesz w danej wiadomości – rady, wskazówki, wiedza dostępna tylko dla osób zapisanych na listę?
 

Ale nie o tym miałam pisać.

Zdarza nam się wszystkim, że pewnych newsletterów nie czytamy. Zapominamy o nich, nie są dla nas interesujące lub potrzebowaliśmy tylko tej dawki informacji, która otrzymaliśmy za podanie naszego adresu.
 
Jeśli sama wysyłasz newsletter na pewno też spotykasz na swojej drodze właśnie takich subskrybentów. Wysyłasz im maile, a oni ich nie otwierają.
 

PODOBNE ARTYKUŁY:


 

I co z takim fantem zrobić?

Pal licho kiedy masz małą listę, choć oczywiście fakt, że część Twoich subskrybentów nawet nie otwiera maili może mieć niezbyt fajny wpływ na docieralność Twoich wiadomości do innych, bardziej zainteresowanych osób.
 
Powodów dla których ktoś nie otwiera wiadomości może być wiele. Jest też kilka sposobów na radzenie sobie z taką sytuacją.
 
Możesz usunąć taka osobę z listy – tu dobrze odczekać pewien czas. Jest to dobre rozwiązanie na czyszczenie listy z osób, których nie interesuje twój newsletter. Szczególnie przydaje się, kiedy korzystać z płatnych planów.
 
 

Email do soób nieaktywnych

Jest też drugi sposób – email do osób niaktywnych. Dostają gotylko osoby, które przez określony czas nie otwierały Twoich wiadomości. Po co? Aby na przykład zapytać czy ta osoba chce nadal dostawać maile, a może woli się wypisać.
 
Możesz też zapytać dlaczego nie interesuje jej to co piszesz, może potrzebuje innych informacji, a może potrzebowała tylko wiedzy zawartej w prezencie za zapis.
 
Dzięki temu zabiegowi cześć osób może przypomni sobie o twoich wiadomościach, może ktoś znowu się nimi zainteresuje, ale na pewno cześć osób się wypisze – i na to się przygotuj, szczególnie jeśli dopiero od niedawna prowadzisz newsletter i jeszcze każda wpisana osoba sprawia Ci pewnego rodzaju zawód. Ale pamiętaj, na swojej liście chcesz mieć osoby rzeczywiście zainteresowane tym co robisz!
 
 
WYSYŁAŁAŚ JUŻ EMAIL DO NIEAKTYWNYCH SUBSKRYBENTÓW?
 
 
 

Marlena Puchalska-Zaguła

 

Cześć, jestem Marlena. Uwielbiam się uczyć i pewnie dlatego mam dwa tytuły magistra.

Pomagam przedsiębiorczym Kobietom stworzyć newsletter w MailerLite i oswoić programy i narzędzia przydatne w prowadzeniu biznesu w sieci.

Rozgość się proszę, a jeśli jesteś tu pierwszy raz, warto zacząć tutaj.