Czym jest grupa podobnych odbiorców (lookalike)?

W poprzednim artykule pokazywałam w jaki sposób utworzyć grupę niestandardowych odbiorców – JAK DODAĆ GRUPĘ NIESTANDARDOWYCH ODBIORCÓWDzisiaj omówimy kolejny krok, w którym zajmiemy się tworzeniem grupy podobnych odbiorców.

Czym właściwie jest ta grupa? Jeśli utworzyliśmy wcześniej grupę odbiorców niestandardowych składającą się na przykład z osób, które pobrały nasz bezpłatny prezent, możemy teraz utworzyć grupę osób bardzo do nich podobnych. Dzięki takiemu działaniu zwiększamy prawdopodobieństwo, że z naszą reklamą trafimy do osób zainteresowanych naszym prezentem.
Facebook wie o nas bardzo dużo, dzięki swoim algorytmom jest w stanie bardzo dokładnie dobrać osoby, które mają sporo wspólnego do tych z naszej grupy niestandardowej. Będą to osoby o podobnych zainteresowaniach, takie które na Facebook’u przeglądają komentują czy udzielają się w podobnych miejscach do osób, które już pobrały nasz prezent.
Same z pewnością nie byłybyśmy wstanie tak dokładnie ustalić grupy osób potencjalnie jak najbardziej zainteresowanych naszą ofertą. Możesz oczywiście próbować. Ale skoro możemy zaoszczędzić czas, doba każdej z nas ma tylko 24 godziny, a lista priorytetów jest długa – dlaczego nie skorzystać z ułatwienia i automatyzacji naszej pracy?

 

Grupa podobnych odbiorców a niższe koszty reklamy

Jeśli reklamujesz Swoje produkty czy usługi, wiesz jak ważne jest trafienie ze Swoją ofertą do osób zainteresowanych. Tworzenie grup podobnych odbiorców nie tylko oszczędza Twój czas, ale też pomaga obniżyć koszty reklamy. Zamiast wymyślać, jakie cechy i zainteresowania potencjalnych Klientów są Twoim zdaniem najważniejsze, możesz skupić się na Swoich priorytetach. Skoro reklama wyświetla się osobom, które powinny być mocno zainteresowane Twoimi produktami, więcej z nich reaguje, nie tylko klikając w reklamę, ale rzeczywiście czytając artykuł czy też dołączając do Twojego Newslettera i kupując Twoje produkty.

PODOBNE ARTYKUŁY:

JAK DODAĆ GRUPĘ NIESTANDARDOWYCH ODBIORCÓW

CZY POTRZEBUJĘ GOOGLE ANALYTICS NA MOJEJ STRONIE FIRMOWEJ?

JAK DODAĆ KOD GOOGLE ANALYTICS DO STRONY W WORDPRESSIE


 

Kolejne ułatwienie – wykluczanie.

Tworząc reklamy i jednocześnie korzystając z grup niestandardowych i podobnych odbiorców pamiętaj także o możliwości wykluczenia. Dzięki tej opcji usuwasz z targetowania te osoby, które już wykonały określone działanie. Możesz wykluczyć na przykład osoby, które już dołączyły do Newslettera czy kupiły promowany kurs.
W takim przypadku kierujesz reklamę do grupy podobnych odbiorców – na przykład do tych, którzy dołączyli do Twojego newslettera, jednocześnie wykluczając tą konkretną grupę niestandardową, czyli aktualnych czytelników Twoich maili. W ten sposób unikniesz wyświetlania reklamy osobom, które już nie są zainteresowane wykonaniem danej czynności – co także wpłynie na obniżenie kosztów reklamy.

Jak utworzyć grupę podobnych odbiorców

Aby utworzyć grupę podobnych odbiorców musimy mieć jakiś punk odniesienia, czyli grupę źródłową. Zatem należy zacząć od utworzenia grupy niestandardowych odbiorców spełniających określone kryteria. Następnie tworzymy kolejną grupę, tym razem podobnych odbiorców i wybieramy dla jakiej grupy źródłowej chcemy ją utworzyć. Dokładnie pokazałam to na filmie, który znajduje się na początku tego artykułu.
Mam dla Ciebie prezent – PDF z instrukcją krok po kroku jak dodać grupę niestandardowych oraz podobnych odbiorców. Dodatkowo 18 czerwca rusza Wyzwanie – Analiza Wyników reklam Bez Tajemnic, do którego Cię zapraszam. Wystarczy kliknąć jeden z niebieskich banerów i zostaniesz przeniesiona do strony zapisu.
A CZY TY KORZYSTASZ Z GRUP PODOBNYCH ODBIORCÓW PRZY TARGETOWANIU REKLAM?

Marlena Puchalska-Zaguła

 

Cześć, jestem Marlena. Uwielbiam się uczyć i pewnie dlatego mam dwa tytuły magistra.

Pomagam przedsiębiorczym Kobietom stworzyć newsletter w MailerLite i oswoić programy i narzędzia przydatne w prowadzeniu biznesu w sieci.

Rozgość się proszę, a jeśli jesteś tu pierwszy raz, warto zacząć tutaj.

Grupa Wsparcia Bogatych Myśli – czy to dla mnie?
To Grupa dla wszystkich Kobiet, które chcą osiągać więcej dzięki Swoim działaniom. A możliwe jest to tylko dzięki analizie ich wyników, wyciąganiu wniosków i wprowadzaniu zmian. Dołącz do grupy, a wspólnie przeniesiemy Nasze biznesy na wyższe poziomy!