Jak dodać kod Google Analytics do strony stworzonej w WrodPressie

Odpowiedziałaś na pytania z poprzedniego artykułu i wiesz już, że potrzebujesz dodać kod Google Analytics do Swojej strony, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Zaraz wszystko wytłumaczę.

Obok znajdziesz film instruktażowy -jak dodać wtyczkę oraz kod śledzenia Google Analytics. Ale zacznijmy od początku.

Na samym początku potrzebujesz konto mailowe na Gmail

Nie będę tutaj pokazywać jak założyć sobie konto mailowe na Gmailu, choć zdaję sobie sprawę, że można posiadać zarabiającą firmę i nie być w stanie tego zrobić. Dlatego w razie problemów – napisz w komentarzu, chętnie pomogę.

Kiedy masz już Swoje konto email, przejdź do strony Google Analytics i załóż nowe konto.  Jak widać, cała operacja przebiega w kilku krokach.

Pamiętaj, aby sprawdzić, czy jesteś zalogowana na to konto Gmail, którego chcesz użyć do założenia konta Google Analytics.

 


PODOBNE ARTYKUŁY:

CZY POTRZEBUJĘ GOOGLE ANALYTICS NA MOJEJ STRONIE FIRMOWEJ?

CZY BYCIE HUMANISTKĄ POWSTRZYMUJE CIĘ PRZED NAUKĄ ANALIZY STATYSTYK?


Zaczynasz Swoją przygodę z Google Analytics

Założenie nowego konta wymaga od nas postępowania zgodnie z instrukcją – nie będę tutaj wstawiała poszczególnych skanów, znajdziesz je w PDFie, który możesz pobrać klikając baner pod filmem. Tam bardzo dokładnie, krok po kroku, a właściwie okienko po okienku, pokazuję co kliknąć i co wpisać.

Po utworzeniu nowego konta dla naszej strony internetowej,otrzymujemy kod śledzenia, który musimy teraz połączyć z naszą stroną. W tym celu logujemy się do panelu WordPressa, a następnie instalujemy i włączamy wtyczkę Google Analytics for WordPress by MonsterInsights – dokładną instrukcję znajdziesz zarówno w PDFie jak i filmie powyżej.

Najważniejszą częścią jest uwierzytelnienie naszego kodu śledzenia. W tym celu przechodzimy do Ustawień wtyczki – w kokpicie, po lewej stronie na dole szukamy Insights,a następnie ustawienia. Klikamy uwierzytelnij za pomocą konta Google. Na koniec sprawdzamy tylko,czy rzeczywiście kod śledzenia,który pokazał nam się we wtyczce jest identyczny z tym,który wodzimy w kokpicie naszego konta Google Analytics.

 

To już właściwie wszystko

Już wkrótce będzieszmogła przeglądać oraz analizować raporty Google Analytics.

Jeżeli w trakcie zakładania konta czy instalacji napotykasz jakieś problemy, przypominam o możliwości pobrania pliku PDF. Okaże się bardzo pomocny, jeśli instalujesz kod śledzenia po raz pierwszy i nie chcesz przeskakiwać pomiędzy okienkami co kilka sekund w trakcie oglądania filmu instruktażowego. PDF możesz spokojnie wydrukować i cały czas kontrolować to, co robisz.

Powodzenia!

 

A CZY TY MASZ JUŻ ZAINSTALOWANY KOD GOOGLE ANALYTICS?

 

Grupa Wsparcia Bogatych Myśli – czy to dla mnie?

 

To Grupa dla wszystkich Kobiet, które chcą osiągać więcej dzięki Swoim działaniom.

A możliwe jest to tylko dzięki analizie ich wyników, wyciąganiu wniosków i wprowadzaniu zmian.

Dołącz do grupy, a wspólnie przeniesiemy Nasze biznesy na wyższe poziomy!