Jak stworzyć email w MailerLite

Jesteśmy w edytorze drag and drop – omówienie jego elementów znajdziesz w artykule… Dzisiaj się się jak stworzyć przykładowy email.

Najpierw treść

Tworzenie maila dobrze zacząć od przygotowania wcześniej jego treści, ustalenia jakie linki dodamy, czy będziemy kierować czytelnika do naszych artykułów. Ustalamy ogólnie jaki cel ma nasza wiadomość. To ułatwia nam ustalenie z jakich elementów będzie składać się nasz email – przykładowo treść, odnośniki do artykułów, przycisk zapisu na wyzwanie, ankieta.

Po stworzeniu treści możemy przejść do samego edytora.


PODOBNE ARTYKUŁY:

 

 

Wybieramy bloki składowe naszego maila

Mail możemy stworzyć od podstaw wybierając i dodając odpowiednie bloki, albo skorzystać z jednego z wcześniej stworzonych szablonów.

Jeżeli tworzymy treść od podstaw najpierw zajmujemy się ustawieniami ogólnymi a następnie wybieramy odpowiednie bloki z listy. Możemy oczywiście pominąć ustawienia ogólne – ale wtedy musimy formatować każdy blok osobno, a to zajmuje sporo czasu.

Gdy już dodamy wszystkie potrzebne bloki, ustawiamy je w odpowiedniej kolejności. Następnie dodajemy treść naszej wiadomości, linki do przycisków czy odnośników do artykułów czy innych stron.

W pierwszym filmie pokazuję jak stworzyć bardzo podstawową wersję wiadomości email – idealną jeśli właśnie zaczynasz Swją przygodę z Newsletterem. W skład tego maila wchodzi jedynie tutuł, tematyczna grafika, tekst oraz jeden przicisk przekierowujący na stronę i stopka z informacjami o Twojej firmie i możliwością wypisania się z listy.

W drugim filmie edytuję pierwszy emaildodając do niego kilka bardziej zaawansowanych bloków. Pokażę Tobie jak dodać odnośniki do arykułów z bloga, poinformować o nowych produktach i dodać informację o sobie.

Kopiowanie wiadomości

Jednym ze sposobów na szybsze tworzenie kolejnych newsletterów jest kopiowanie już wysłanej kampanii. Możemy wtedy skorzystać że wszystkich zapamiętanych ustawień, zmieniając tylko tytuł maila, lub dokonać większej ilości zmian.

Możemy też w trakcie tworzenia kampanii skorzystać z już wysłanego maila – wtedy od nowa ustawiamy opcje kampanii a kopiujemy jedynie wiadomość email, która oczywiście możemy sformatować fonty treść wiadomości, linki, artykuły do których podsyłanych czytelnika.

Te dwa sposoby omawiam w artykule (wkrótce).

Jeszcze jedną opcją jest stworzenie szablonu wiadomości i wykorzystanie go w różnych kampaniach – szablon omawiam w artykule (wkrótce).

STWORZYŁĄŚ JUŻ SWÓJ PIERWSZY EMAIL W MAILERLITE?

 

 

Marlena Puchalska-Zaguła

 

Cześć, jestem Marlena. Uwielbiam się uczyć i pewnie dlatego mam dwa tytuły magistra.

Pomagam przedsiębiorczym Kobietom stworzyć newsletter w MailerLite i oswoić programy i narzędzia przydatne w prowadzeniu biznesu w sieci.

Rozgość się proszę, a jeśli jesteś tu pierwszy raz, warto zacząć tutaj.