Jak stworzyć formularz zapisu w MailerLite

Umiejętność tworzenia formularzy zapisu jest kluczowa. W końcu bez formularza nie możesz zacząć zbierać adresów email. Z kolei posiadanie Newslettera i aktywnej bazy adresów jest bardzo ważne w prowadzeniu biznesu.

Zapewne wiesz, że to dzięki Newsletterowi jesteś niezależna od algorytmów i posiadasz możliwość kontaktu ze Swoimi Klientami czy Czytelnikami. Oczywiście możesz się z nimi kontaktować poprzez Social Media, ale wiadomo jak to bywa – ktoś zhakuje Twoje konto, Facebook przestanie istnieć i nagle jesteś na lodzie.


Podobne artykuły:

JAK STWORZYĆ I DODAĆ PDF DO POBRANIA W MAILERLITE

NEWSLETTER W MAILERLITE – JAK ZACZĄĆ?


 

Na początek

Zanim przejdziesz do tworzenia Swojego formularza zastanów się jak chciałabyś, aby wyglądał, wybierz główne kolory i czcionki.

Zastanów się także nad wszystkimi sprawami technicznymi – ile potrzebujesz checkbox’ów. Przygotuj wcześniej nagłówek dla formularza, treść oraz treści zgód marketingowych – dzięki temu samo tworzenie pójdzie Ci o wiele szybciej.

 

Tworzenie formularza

Tworzenie formularza i wszystkie dostępne opcje omówiłam w video powyżej. Nie należy ono do najkrótszych, ale po przerobieniu go będziesz w stanie stworzyć różne formularze zapisu. W video omawiam co prawda tylko jeden z dostępnych w MailerLite opcji formularza, ale pozostałe tworzy się analogicznie. Wybierz ten, który najbardziej odpowiada Ci wizualnie, a następnie dopasuj go do swoich potrzeb.

Osadzanie formularza na stronie www

Kiedy formularz zapisu jest już gotowy, pozostaje osadzenie go na stronie www. Istnieje kilka sposobów. Jeżeli na przykłąd korzystasz z Gutenberga lub jak ja z Divi – możesz to zrobić dodając moduł kod i kopiując odpowiedni kod z MailerLite.

Jeżeli korzystasz z klasycznego edytora, wystarczy zainstalowanie Oficjalnej Wtyczki MailerLite oraz dodanie do niej utworzonego wcześniej formularza. Wtedy w edytorze tekstowym zobaczysz zielone logo MailerLite – a po jego kliknęciu będziesz mogła dodawać formularze pomiędzy tekstem stroy czy wpisu.

Ponownie wszystko opisuję dokładnie w video.

GDZIE NA SWOJEJ STRONIE UMIEŚCISZ FORMULARZE ZAPISU DO NEWSLETTERA?

 

 

Marlena Puchalska-Zaguła

 

Cześć, jestem Marlena. Uwielbiam się uczyć i pewnie dlatego mam dwa tytuły magistra.

Pomagam przedsiębiorczym Kobietom stworzyć newsletter w MailerLite i oswoić programy i narzędzia przydatne w prowadzeniu biznesu w sieci.

Rozgość się proszę, a jeśli jesteś tu pierwszy raz, warto zacząć tutaj.