Szablon email – czy jest mi potrzebny?

Regularnie wysyłasz maile do Swoich czytelników, poświęcając na to cenny czas. Oczywiście utrzymywanie stałego kontaktu z czytelnikami jest bardzo ważne, więc warto tej czas znaleźć. Ale dobrze też starać się ten czas jak najlepiej wykorzystać, a w tym pomoże szablon email.

Szablon email – co to takiego?

Oczywiście jak każdy inny szablon, jest to wzór w którym mamy już najważniejsze elementy naszego maila. Będą to zapisane ustawienia kolorów, fontów, opcje linków czy przycisków. Oczywiście to nie wszystko.

W końcu najważniejsza w naszych mailach jest treść. I tutaj też często wysyłamy maile o podobnej strukturze. Na początku może być nasze logo, potem tutuł maila, następne treść, odnośniki do najnowszych artykułów, a na końcu parę słów o nas. Niech to będzie taki standardowy mail.

Może wysyłasz też maile w trakcie kampanii i te mają już inna strukturę – po tytule znajduje się krótka notatka, po czym opisujesz cechy kursu on-line który właśnie promujesz, na koniec dajesz ankietę, czy przycisk przenoszący na stronę lądowania – i w każdej kampanii wysyłasz kilka maili o dokładnie takiej strukturze.

 
 

Szablon ułatwi Ci pracę

 

Dosyć mocno uprościłam założenia szablonu czy wysyłki maili – oczywiście tych struktur maili może u Ciebie być dużo więcej, albo dopiero zaczynasz i wysłasz jedynie cotygodniowy newsletter z odnośnikiem do artykułu.

W każdym przypadku stworzenie szablonu ułatwi Ci zadanie i bardzo skróci czas potrzebny na przygotowanie wiadomości. Gdy już masz treść, wystarczy uzupełnić odpowiecie bloki tekstem, podmuenić linki i gotowe – żadnego ustawiania fontów, zmieniania kolorów, dostosowywania przycisków – to wszystko zrobiłaś wcześniej raz i już masz z głowy.

 
 

Jak stworzyć szablon email

 

A teraz najważniejsze, jak taki szablon stworzyć. Zaloguj się do swojego konta w MailerLite, przejdź do tworzenia kampanii i wybierz edytor drag and drop. Już masz? Świetnie, cała reszta pokazania jest w video.


A jeśli nie tworzyłaś jeszcze maila i potrzebujesz poznać elementy edytora i dowiedzieć się jak tworzyć email, zakładki do tych artykułów :


 

A Ty korzystasz już z szablonów?

 

 

Marlena Puchalska-Zaguła

 

Cześć, jestem Marlena. Uwielbiam się uczyć i pewnie dlatego mam dwa tytuły magistra.

Pomagam przedsiębiorczym Kobietom stworzyć newsletter w MailerLite i oswoić programy i narzędzia przydatne w prowadzeniu biznesu w sieci.

Rozgość się proszę, a jeśli jesteś tu pierwszy raz, warto zacząć tutaj.