Jak dodawać artykuły w DIVI

Dodawanie nowych artykułów w Divi może wyglądać dokładnie tak samo jak w przypadku Klasycznego Edytora. Możemy po prostu użyć Modułu Tekst i tam skopiować przygotowany wcześniej tekst lub napisać go od razu w edytorze. Następnie edytujemy go tak jak chcemy – dodajemy nagłówki, pogrubienia kolory.

Ale możemy też zrobić to odrobinę inaczej.

Jak szybko dodawać artykuły w DIVI

Możemy zrobić coś, co bardzo ułatwi nam późniejszą pracę i dodawanie kolejnych artykułów. Jeżeli pracowałaś już w Divi wiesz, że daje nam możliwość zapisania szblonu artykułu lub strony w Bibliotece, a następnie użycia go w trakcie dodawania kolejnych stron.

O co chodzi? Najogólniej, tworzymy artykuł raz, zapisujemy w bibliotece Divi jego szablon i z głowy. Następnie za każdym razem, gdy chcemy dodać nowy artykuł korzystamy z jednego z zapisanych wcześniej szablonów zmieniając jedynie tekst i zaznaczając najważniejsze elementy – nagłówki, pogrubienia i tak dalej.

 


Podobne artykuły:

JAK STWORZYĆ I DODAĆ PDF DO POBRANIA W MAILERLITE

NEWSLETTER W MAILERLITE – JAK ZACZĄĆ?

JAK STWORZYĆ I OSADZIĆ NA STRONIE FORMULARZ ZAPISU Z MAILERLITE

 


 

Jak stworzyć szablon w DIVI

Aby stworzyć szablon dla naszego artykuły musimy napierw zdecydować z jakich elementów będzie się on składał. Czy będzie to jedynie tekst, czy chcemy umieścić w nim także odnośniki do innych artykułów lub na przykłąd video.

Kiedy już wiemy jakie elementy będą nam potrzebne, budujemy stronę. Korzystamy z sekcji, szeregów i oczywiście oszczególnych modułów. Ustawiamy je tak, aby nasz artykuł wyglądał fajnie wizualnie i przechodzimy do najważniejszego.

 

Edytujemy moduł Tekstowy

W module Tekst edytujemy wszystko, co chcemy zmienić. Ustawiamy jak ma wyglądać tekst akapitu, edytujemy poszczególne nagłówki. Ustawiamy czcionki, wielkość liter, kolor – wszystko co nas interesuje.

A to wszystko po to, aby zrobić to tylko jeden raz, a następnie jedynie podmieniać tekst.

 

Moduł tekstowy w jednym czy w kilku szeregach lub sekcjach

W zależności od naszych potrzeb dotyczących budowy naszej strony możemy użyć jednego lub kilku modułów tekstowych. Proponuję zmodyfikować ustawienia w jednym module, a następnie kopiować ten już zmieniony i przesuwać go tam, gdzie potrzebujemy – wszystko pokazane jest na filmie.

W ten sposób nie tylko będziemy oszczędzać czas przy dodawaniu kolejnych artykułów, ale także skrócimy czas potrzebny na stworzenie danego szablonu.

 

Zapisujemy szablon w Bibliotece DIVI

Kiedy szablon naszego artykułu jest już gotowy, zapisujemy go w Bibliotece Divi. Dzięki temu będziemy mogli go załadować za każdym razem, kiedy będziemy dodawać nowy Artykuł.

W przypadku kiedy chcemy dodać kolejny artykuł, ale o innej strukturze również możemy skorzystać z naszego zapisanego szablonu. Oczywiście będziemy go musiały następnie zmodyfikować – ale przynajmniej pominiemy etap edytowania modułu tekstowego, który już wcześniej będzie odpowiednio spersonalizowany.

 

KORZYSTASZ Z DIVI?

 

 

Marlena Puchalska-Zaguła

 

Cześć, jestem Marlena. Uwielbiam się uczyć i pewnie dlatego mam dwa tytuły magistra.

Pomagam przedsiębiorczym Kobietom stworzyć newsletter w MailerLite i oswoić programy i narzędzia przydatne w prowadzeniu biznesu w sieci.

Rozgość się proszę, a jeśli jesteś tu pierwszy raz, warto zacząć tutaj.