Jak wysłać email w MailerLite

Nadszedł moment kiedy potrzebujesz odpowiedzieć sobie na pytanie jak wysłać email do moich subskrybentów. Kampanie możemy ustawiać na wiele różnych sposobów, jednak dzisiaj omówimy ten podstawowy.

Ustawienia kampanii

Istnieje kilka rodzajów kampanii jakie możemy ustawić – obok podstawowej wysyłki, mamy na przykłąd kampanie testowe A/B – te dokłądniej omówię w innym terminie. Ogólnie chodzi o to, że w przypadku takiej kampanii testujesz, które rozwiązanie lepiej się sprawdza.

Po pierwsze możesz sprawdzić, który tytuł bardziej zachęca naszych odbiorców do otworzenia emaila. Możesz też testować jak się podpisać, czy sprawdzić która wersja maila daje lepszą konwersję.

Oprócz tego możesz też użyć bardziej zaawansowanych technik i na przykład wysłać maila do osób, które w ostatnim emailu kliknęły link – na przykład wyrażając swoje zainteresowanie oferowanym kursem. A co jeśli ktoś nie otwiera Twoich maili? Nic straconego, odpowiednie ustawienia pozwolą Tobie wysłać wiadomość do osób, któe przez jakiś czas nie były aktywne.

 

Standardowa kampania.

No dobra, dość o tych wszystkich bardziej zaawansowanych kwiestiach, wróćmydo wysyłki standardowej kampanii. Potrzebujesz tematu maila, ustalić swój podpis i wybrać język.

Następnie albo tworzysz wiadomość email od podstaw, albo korzystasz z utworzonej wcześniej czy na przykłąd edytujesz zapisany szablon. Tworzenie wiadomośći omawiałam w artykułach poniżej

 

ZOBACZ TAKŻE:

 
 

Email jest gotowy, więc co teraz.

Kiedy wiadomość jest już gotowa, przechodzisz do końcowych ustawień kampanii. Najważniejszym pytaniem jest – kiedy ten email ma zostać wysłany. Masz 2 opcje – już teraz lub w określonym momencie w przyszłości. Kiedy już ustalisz datę, klikasz Wyślij (send) i gotowe. Twój pierwszy newsletter właśnie został wysłany lub zaplanowany.

 

A TY NAJCZĘŚCIEJ WYSYŁASZ MAILE NATYCHMIAST CZY USTAWIASZ WYSYŁKĘ W PRZYSZŁOŚCI?

 

 

Marlena Puchalska-Zaguła

 

Cześć, jestem Marlena. Uwielbiam się uczyć i pewnie dlatego mam dwa tytuły magistra.

Pomagam przedsiębiorczym Kobietom stworzyć newsletter w MailerLite i oswoić programy i narzędzia przydatne w prowadzeniu biznesu w sieci.

Rozgość się proszę, a jeśli jesteś tu pierwszy raz, warto zacząć tutaj.