Matematyka jest moją pasją.

Chyba tylko dzięki temu dałam radę skończyć studia z małym dzieckiem. Wiele razy myślałam o ty, aby się poddać – ale matematyka zawsze wygrywała te boje 😉

Wiem, że możesz nie podzielać mojej pasji, a nawet możesz nie cierpieć matematyki. Przyznam się, że w pierwszej klasie liceum nienawidziłam lekcji matematyki. Jestem pewna, że nie chodziło o samą matmę – a bardziej o nauczycielkę oraz sposób w jaki prowadziła lekcje.

 

Nie musisz lubić matematyki.

Pewnie, że w życiu nie przydają się pewne zagadnienia których uczymy się w szkole. Mi tam nie przydaje się nic z biologii czy historii (jedyne co lubiłam na biologii to krzyżówki genetyczne – zgadnij dlaczego).

Ty możesz mieć podobne uczucia co do matematyki. Jednak pomyśl – czy znajomość podstaw nie jest Ci potrzebna w codziennym życiu? Choćby oszacowanie ile wyniesie Cię rachunek w sklepie, ile powinnaś dostać reszty za zapłacone zakupy. Tak wiem, nie potrzebujesz do tego całek czy pochodnych – wystarczy zwykłe dodawanie.

 

A co z matematyką w Twoim biznesie?

Prowadzisz Swoją firmę? I jak jest z częścią obliczeniową? Unikasz jej jak ognia, a może nie zawracasz Sobie nią głowy? Wiesz ile wynoszą Twoje koszty – ale tak dokładnie, nie orientacyjnie. A może zaskakuje Cie od czasu do czasu faktura do zapłacenia – choćby za hosting czy domenę.

Czy wiesz, w jaki sposób ująć koszty w ustalaniu cen dla Twoich produktów czy usług? W jaki sposób ustalasz ceny? Czy są one odzwierciedleniem nakładu pracy jakiego wymaga od Ciebie przygotowanie produktów. A może masz wrażenie, że pracujesz w Swojej firmie za darmo.

A jeśli już jesteśmy przy pracy za darmo – czy wypłacasz Sobie co miesiąc stałe wynagrodzenie? Czy zarabiasz tyle ile chcesz. Czy wiesz jak to zrobić, aby otrzymywanie pensji konkretnego dnia i o stałej wysokości, stało się możliwe?

W jaki sposób zarządzasz firmowym kontem bankowym? Co dzieje się z pieniędzmi, które tam trafiają? Jesteś w stanie to określić, czy może sama chciałabyś to wiedzieć. Zarządzanie pieniędzmi wpływającymi na konto, jest podstawową umiejętnością, jaką powinnaś opanować, aby Twój biznes był rentowny, przepływ pieniężny stały i dodatni, aby wszystko działało jak należy.

 

Jeśli masz problemy – pomogę Ci!

Właśnie ruszają zapisy na druga edycję Mastermindu. Tym razem zajmiemy się właśnie aspektami matematycznymi związanymi z Twoim biznesem. Pomogę Ci zrozumieć, jak to wszystko funkcjonuje. Dowiesz się jak ustalić ceny, poznać i kontrolować Swoje wydatki, jak podejść do kwestii Twojego wynagrodzenia za pracę. Omówimy też podejście do zarządzania kontem bankowym i sposoby na to, abyś zawsze była przygotowana na pokrycie kosztów prowadzenia Twojego biznesu.

Ja wiem, że matematyka bywa trudna. To, że ja ją rozumiem i coś jest dla mnie łatwe, nie oznacza, że takie będzie dla Ciebie. Dlatego będę tłumaczyła wszystko w jasny sposób – bez używania fachowego słownictwa – czy matematycznego czy księgowego.

Nasze rozmowy będą nagrywane i otrzymasz do nich dostęp – dzięki temu, w każdej chwili będziesz mogła wrócić do męczącego Cię zagadnienia. Jeśli to nie wystarczy – będziesz mogła poprosić o pomoc w zamkniętej grupie, do której dostęp będą miały tylko Uczestniczki.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej – kliknij w baner poniżej 🙂

CHCĘ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ O JESIENNYM MASTERMINDZIE