Czy ja potrzebuję Newsletter?

Zastanawiasz się, czy potrzebujesz wysyłać Newsletter? Nie masz czasu lub ochoty na regularne pisanie, albo po prostu sama nie wiesz o czym mogłabyś pisać.

Wszyscy wokół krzyczą jaki newsletter jest ważny, że dzięki niemu utrzymujemy stały kontakt z Czytelnikami, możemy dawać im dodatkową wartość, a skoro już nam ufają łatwiej jest zamienić ich w płacących klientów.

I to wszystko prawda. Własny Newsletter to właściwie same zalety. Choć znajdą się i wady – albo właściwie przeszkody.

Co zrobić aby stworyć Newsletter?

Te przeszkody, to wszystko to co spotyka Cię zanim opanujesz program do wysyłki email. Właściwie piewszą z nich jest wybór odpowiedniego programu.

Na rynku jeat ich wiele. Doatawcy prześcigują się w dostępnych udogodnieniach, możliwościach. Mamy zarówno płatne jak i darmowe opcje. Wybór jest naprawdę trudny.

Ale od czegoś trzeba zacząć. A najlepiej zrobić to od listy funkcjonalności jakich potrzebujesz. Bo czy potrzebna jest Ci integracja systemu ze sklepem na samym początku istnienia Twojego bloga, kiedy sklep jest jeszcze w planach. Może i dobrze się nad tym zastanowić, ale moim zdaniem bez sensu jest płacić od samego początku za funkcjonalności, które będą potrzebne w przyszłości.

Na samym początku pewnie będziesz chciała po prostu pisać do Swoich Czytelników, dzielić się z Nimi Swoją wiedzą. Można to zrobić używając darmowych programów.

Proponuję, abyś usiadła i spisała czego potrzebujesz teraz, a jakie funkcje będą Ci potrzebne z czasem i rozwojem bloga, sklepu.


A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o samym newsletterze, oczym pisać, jak sprawićaby Twoje maile były ciekawe zapraszam do artykułów Magdy, oto jeden znich

 

 

Chcę newsletter ale technicznie jestem kiepska

Boisz się, że pokona Cię technika? Nie lubisz poznawać nowych programów i myślisz, że wystartoaanie z Newsletterem może Cię technicznie pokonać.

Może nie jest to najprostsza rzecz jaką w życiu zrobisz, ale z odpowiednią instrukcją nie będzie tak źle.

Kolejną barierą bywa znajomość, a qłaściwie jej brak, języka angielskiegi. Jednym z programów do wysyłki Newslettera jest Mailerlite a jedną z jego głównych zalet jest język polski. To nie jedyna jego zaleta – jest darmowy do 1000 subskrybentów, ale także posiada możliwość ustawienia automatyzacji już w darmowej opcji.

Z wielu względów jest to idealne narzędzie na początek, ale z czasem wcale nie traci na wartości. Potrzeba zmiany może pojawić się wraz z wymogiem korzystania z bardzo rozbudowanych automatyzacji oraz integracji z innymi systsmami.

 
 
Właśnie dlatego, oraz dlatego, że sama korzystam z tego systemu, już w styczniu pokaże Ci jak krok po kroku wystartować z newsletterem.

Zajmiemy się integracją systemu z wordpressem, stworzymy różne formularze zapisu, będziemy budować maile, ale i taorzyć automatyzacje. A wszystko to w trakcie bezpłatnego Wyzwania, którw rusza 14 stycznia i potrwa 3 dni.

A już w kolejnym artykule zaczniemy od podstaw czyli założenia konta i integracji Mailerlite z WordPress’em.

 

A CZY TY MASZ JUŻ SWÓJ NEWSLETTER?

 

 

Marlena Puchalska-Zaguła

 

Cześć, jestem Marlena. Uwielbiam się uczyć i pewnie dlatego mam dwa tytuły magistra.

Pomagam przedsiębiorczym Kobietom stworzyć newsletter w MailerLite i oswoić programy i narzędzia przydatne w prowadzeniu biznesu w sieci.

Rozgość się proszę, a jeśli jesteś tu pierwszy raz, warto zacząć tutaj.