Po co sprawdzać statystyki?

Nigdy nie zaglądasz do nudnych statystyk? Zastanawiasz się, po co sprawdzać statystyki, skoro chcesz aby Twoje działania, posty były jak najbardziej autentyczne i w zgodzie z Tobą? A może nie wiesz jak się za to zabrać i czego tak naprawdę mogłabyś się dzięki tym działaniom dowiedzieć?

3 Podstawowe powody, dla których warto sprawdzać statystyki

Odpowiedz sobie na te trzy pytania. Jesteś w stanie to zrobić bez zaglądnięcia do statystyk? A może inaczej – najpierw odpowiedz sobie sama, a następnie zweryfikuj swoje przypuszczenia.

 

Czy wiesz co Twoi czytelnicy robią na stronie?

Zastanawiałaś się kiedyś jaką ścieżką podążają Twoi czytelnicy? Wiesz ile osób zapisało się ostatnio do Twojego Newslettera, ale czy rzeczywiście do tego zachęcasz?

A może osoba, która jest u Ciebie pierwszy raz nawet nie ma szans się o tym dowiedzieć? Czy wiesz, w którym miejscy czytelnicy zaczynają się nudzić lub gubią się i po prostu wychodzą? Czy wskazujesz im kolejny krok, jaki powinni wykonać?

Czy wszystko jest tak samo przejrzyste dla osób czytających Twoje artykuły zarówno na komputerze jak i tych korzystających z telefonów komórkowych?

Jeśli prześledzisz statystyki, dowiesz się co Twoi czytelnicy robią na stronie. W którym momencie wychodzą i jak często robią to, czego byś chciała – zaglądają do oferty, zapisują się na Twoje listy. Dzięki temu odpowiesz sobie na pytanie, czy rzeczywiście jasno pokazujesz im kolejny krok. Następnie będziesz mogła wprowadzić zmiany – choćby kosmetyczne – dzięki którym poprawisz swoje wyniki.

 

Czy wiesz, które posty najlepiej trafiają do Twoich Czytelników?

Czy wiesz jaki format postów cieszy się największym zainteresowaniem wśród twoich odbiorców? Wcale nie musisz pisać dokładnie tego, czego od Ciebie oczekują, ani dopasowywać swoich godzin publikacji, wystarczy zwrócenie uwagi. Co działa najlepiej?

Czy najlepszy rezultaty osiągają posty z ciekawym zdjęciem? A może filmy lub krótkie prezentacje?

Jeśli dowiesz się w jaki sposób przyciągnąć uwagę do swoich postów, publikując będziesz mogła je odrobinę dopasować. Dalej jesteś autentyczna, piszesz o tym, o czym w danym momencie chciałabyś poinformować, dodajesz jedynie zdjęcie, czy krótki film i dzięki temu Twój post trafia do dużo większego grona.

 

Czy wiesz jakie decyzje podejmują Twoi potencjalni Klienci, jeszcze zanim do Ciebie trafią?

Co takiego dzieje się w ich życiu? Jakie mają problemy i czy znają ich rozwiązania?

Najczęściej staramy się dotrzeć do osób, które już wiedzą w jaki sposób mogą rozwiązać swój problem – to jest ta najłatwiejsza część. Ale co dzieje się wcześniej, jakie decyzje podejmują te osoby?

Co musi się stać, zanim Twój klient pozna rozwiązanie swojego problemu? Z czym się zmaga? CO musi się wydarzyć w jego życiu, aby dany problem mógł wystąpić?

 

A CZY TY SPRAWDZASZ STATYSTYKI? JAKIE NAJCZĘŚCIEJ?