Wyzwanie – Analiza Wyników Reklam bez Tajemnic!

Masz dość błądzenia po omacku w tabelach wyników kampanii reklamowych? Nie wiesz o co chodzi z tymi wszystkimi cyferkami, które są ważne, a na które nawet nie powinnaś zwracać uwagi? Nie masz pojęcia jakie informacje są w nich zawarte i jak mogłabyś wykorzystać je w Swoim biznesie – do obniżenia kosztów reklamy, docierania do zainteresowanych osób czy tworzenia bardziej przyciągających reklam i stron lądowania?

Czy reklamujesz Swój biznes?

Tworzysz świetne produkty lub usługi, poświęcasz mnóstwo czasu na ich dopracowanie, ale czy inni wiedzą o tym, co robisz? Dobrze wiem jak to jest na początku tworzenia własnej firmy, kiedy liczy się każdy grosz. Ale wiem także (także z doświadczenia), że świetne produkty i usługi to za mało, trzeba jeszcze poinformować o nich naszych potencjalnych Klientów.

Możemy robić to za darmo, wykorzystując nasz fanpage oraz listę email – tu za darmo, pod warunkiem, że korzystasz z darmowego planu. Ale czy to zawsze wystarczy? No cóż, nie zawsze udaje się za darmo wypromować produkty tak efektywnie,  aby zarobić na nich odpowiednią kwotę. W takiej sytuacji przechodzimy do płatnych form promocji, a wszędzie słyszymy, że reklamy na Facebooku są obecnie bardzo tanie i jednocześnie skuteczne.

Jak zabrać się za tworzenie reklam

W końcu decydujesz się zacząć tworzyć płatne reklamy. I co teraz? Czas opanować aspekty techniczne, dowiedzieć się jak te reklamy tworzyć, jak tworzyć grupy odbiorców, jak ustawić wszystkie elementy reklamy tak, aby osiągały one nasze cele. Bo oczywiście najważniejszy jest nasz cel – czy to promocja kursu lub sprzedaż, czy zwiększenie świadomości naszej marki – choć oczywiście nasza reklama może mieć także inne cel.

Czas na interpretację wyników

Utworzyłyśmy reklamę, pozostaje nam sprawdzenie czy rzeczywiście była efektywna. Zaglądasz do tabel z wynikami i co czujesz? Przerażenie, że właściwie nie wiesz co mówią poszczególne kolumny, o co chodzi z tymi wszystkimi cyframi? Nie masz pojęcia jak odczytać wyniki i je zinterpretować? Zaczynasz od najprostszych wskaźników – na przykład ceny za kliknięcie.

I znowu jesteś przerażona, bo wokoło słyszysz o reklamach, które były bardzo tanie, a u Ciebie nie do końca tak to wygląda? Ale czy rzeczywiście zależało Ci na kliknięciach, czy może Twoja reklama miała zupełnie inny cel? Aby dokonać analizy i aby ta analiza dała nam sensowny obraz wyników naszej reklamy, musimy zacząć od czegoś zupełnie innego. Musimy wiedzieć, po co stworzyłyśmy tą reklamę, jaki ona miała cel.

Bo czasem rzeczywiście będziemy zwracać uwagę na cenę za kliknięcie, ale przeważnie nic ona nam nie powie. Jeśli celem naszej reklamy jest sprzedaż, to dużo ważniejsze od tego ile my płacimy za kliknięcie jest to ile z tych osób rzeczywiście dokonuje zakupu i ile pieniędzy u nas zostawia. Pomimo wysokiej ceny za kliknięcie możemy na takiej reklamie zarabiać. Podobnie możemy tracić pieniądze na reklamach z niskim wskaźnikiem kosztu kliknięcia.

Wszystko zależy od naszego celu i sposobu w jaki chcemy go osiągnąć. To jest pierwszy krok, który wykonujemy zanim przejdziemy choćby do szukania odpowiedniej grafiki do naszej reklamy. Tylko dzięki określeniu celu możemy dokonać interpretacji wyników i w efekcie wprowadzić do naszych reklam zmiany, dzięki którym staną się one jeszcze bardziej efektywne.

Już czas tworzyć efektywne kampanie reklamowe

Czy jesteś gotowa na to, aby Twoje reklamy skutecznie i tanio przyciągały do Ciebie tłumy zainteresowanych Twoją ofertą?

Zapraszam Cię do wzięcia udziału w moim Wyzwaniu – Analiza Wyników Reklam bez Tajemnic. W jego trakcie dowiesz się od czego zacząć tworzenie reklam, jak się przygotować do interpretacji wyników. Omówimy też powody oraz sposoby na zwiększenie efektywności wyników kampanii poprzez odpowiednie testy. Ale oczywiście zajmiemy się też najważniejszą częścią, czyli analizą wyników zakończonych kampanii.

Nauczysz się odczytywać tabele z wynikami i sprawdzać, czy Twoje reklamy rzeczywiście realizują założone cele. Sprawdzimy, jakie elementy mają największy wpływ na efektywność reklam w Twoim konkretnym przypadku, abyś mogła wprowadzać odpowiednie zmiany i w przyszłości obniżać koszty reklam jednocześnie zwiększając ich efektywność.

W trakcie 3-dniowego Wyzwania pokażę Ci proces, dzięki któremu zinterpretujesz wyniki Swoich kampanii i ulepszysz je tak, aby w efekcie osiągać Swoje cele szybciej i niższym kosztem.